Praznovanje 750 obletnice pražupnije Škocjan pri Turjaku (1260-2010)

Nadškof je ob začetku izrekel voščilo ob tako pomembni obletnici in med drugim dejal: "Pravi ponos, ki ga mora imeti vsak človek zaradi svojega človeškega dostojanstva je ravno v tem, da sem vesel in da sem hvaležen, da sem lahko to kar sem in župnija je danes vesela in hvaležna in v tem smislu ponosna, da sme in lahko obhaja 750 letnico svojega obstoja, kar pomeni, da je tu živela krščanska skupnost, ki je bila tako močna, tako živa in zvesta, da je ohranila svojo vero skozi dolga stoletja in svojo zvestobo Jezusu Kristusu. Pri veri ne gre sedeti na dveh stolih in treba je biti zvest, tako kot so 750 let bili vsi farani", je dejal nadškof.
Pri sveti maši so sodelovali združeni zbori pražupnije iz Škocjana, Turjaka in Roba, in godba Dobrepolje pod vodstvom dirigenta Romana Gačnika z mašnimi spevi Franza Schuberta.